باورهای غلط در دوران بارداری

باورهای غلط در دوران بارداری

بدر این مطلب قصد بررسی برخی از سوالاتی که ذهن شما را در دوران حساس بارداری درگیر کرده است را داریم .

باورهای غلط در دوران بارداری

باورهای غلط در دوران بارداری

آیا در بارداری باید به اندازه  دو نفر غذا مصرف نمود ؟

خیر، این یک باور غلط در بین افراد می باشد که زن باردار باید غذای بیشتری دریافت کند. در ابتدای بارداری باید شاخص بدنی مادر اندازه گیری شود و با توجه به آن رژیم غذایی مورد نظر داده شود.

آیا ورزش و تحرک در بارداری ممنوع می باشد؟

خیر ، در دوران بارداری باید تحرک وجود داشته باشد، در این دوران به دلیل جلوگیری از اختلال انعقادی تحرک برای مادر ضروری است . اما انجام ورزش باید توسط مربی مخصوص صورت بگیرد و ورزش های سبک انجام شود. برخی از ورزش هایی که می توان در این دوران استفاده نمود شامل، یوگا  ، پیلاتس ، ورزش های هوازی ، پیاده روی و یا حتی شنا در حد متوسط و بدون شیرجه زدن و فشار آوردن زیاد هستند.

آیا واکسن آنفولانزا در بارداری مشکل دارد؟

خیر، این واکسن در طی بارداری می توان انجام شود. به ویژه مادرانی که در فضل سرما باردار هستند حتما باید این واکنس را تزریق نمایند و برای جنین مشکلی ایجاد نمی کند.

آیا استفاده از رنگ مو در بارداری امکان پذیر است ؟

در زمینه استفاده از زنگ مو نظرات مختلفی وجود دارد . بهتر است در سه ماهه اول و دو هفته آخر بارداری انجام نشود، رنگ مو مورد استفاده حتما گیاهی باشد و رنگ مو در یک محیط آزاد انجام شود که بوی مواد باعث اذیت کردن مادر نشود. همچنین رنگ مو مدت کوتاهی روی سر بماند.

آیا مسافرت با هواپیما در بارداری بلامانع است ؟

بهتر است مسافرت با هواپیما در سه ماهه اول بارداری و همچنین سه ماهه آخر استفاده نشود. نه به دلیل ایجاد خطرات و … به دلیل آنکه احتمال سقط در ماه های اول و احتمال ایجاد درد زودرس در ماه های آخر وجود دارد و به دلیل امکانات کم در آن شرایط ممکن است مادر دچار مشکل گردد.

راه های ارتباطی با متخصص زنان کلینیک هرا

شماره تماس : ۶۶۹۳۳۹۰۶

پیج اینستاگرام کلینیک هرا

رابطه جنسی در بارداری مشکل دارد؟

خیر، رابطه جنسی در بارداری هیچگونه مشکلی ندارد. باید بدانید که در این دوران زنان در شرایط بسیار حساسی قرار دارند و بهتر است پوزیشن در رابطه جنسی طوری باشد که درد و ناراحتی برای آن ها ایجاد نشود. اما در برخی از مواقع ممکن است در دوران بارداری زنان دچار خونریزی شوند و یا در بارداری های قبل سقط جنین داشته باشند و … در این صورت ممکن است متخصص زنان انجام رابطه جنسی را در این دوران منع کند.

آیا امکان زایمان طبیعی بعد از یک زایمان سزارین وجود دارد؟

در این صورت باید توسط متخصص زنان بررسی شود و علت زایمان قبل مشخص شود، گاهی زنان به دلیل کوچک بودن لگن مجبور به انجام زایمان سزارین شده اند. در این صورت ممکن است در زایمان های بعدی نیز مشکل برای آن ها ایجاد شود. اما اگر دلیل زایمان سزارین بزرگ بودن جنین، افت صربان قلب جنین و… باشد ممکن است بعد از بررسی های دقیق در این بارداری امکان زایمان طبیعی برای مادر وجود داشته باشد.

سایر مقالات

علل ناباروری در زنان

درمان ناباروری

بهترین متخصص زنان در غرب تهران

سفید کردن واژن

تنگ کردن وازن با لیزر

کلینیک هرا

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه