رابطه زناشویی در بارداری

رابطه زناشویی در بارداری

شاید این سوال برای زوج ها پیش آمده باشد که رابطه زناشویی در بارداری چگونه است ؟ آیا بارداری مانعی برای برقراری رابطه زناشویی است ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

رابطه زناشویی در بارداری

رابطه زناشویی در بارداری

بارداری

در صورتی که مادر در شرایط کاملا مناسب باردار شده باشد می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد . در صورت شاغا بودن می تواند تا زمانی که دچار مشکل نشود به کار خود رسیدگی کند . اگر فرزند دیگری دارد می تواند به راحتی آن را بزرگ نماید . بارداری نرمال تاثیری در روند زندگی مادر ایجاد نمی کند .

رابطه زناشویی در بارداری

همانطور که اشاره شد ، یکی از سوالات شایع بین افراد در زمینه رابطه زناشویی در بارداری می باشد . آیا این امکان وجود دارد ؟ بله در صورتی که مادر مشکلی در روند بارداری نداشته باشد می تواند حتی تا نزدیکی دوره زایمان رابطه جنسی تحت مراقبت داشته باشد .

افرادی که نباید در بارداری رابطه جنسی داشته باشند ؟

برخی از افراد به دلیل ریسک بالا در بارداری نباید رابطه جنسی برقرار کنند . از جمله مادرانی که دچار مشکلات قلبی هستند پزشک برقراری رابطه جنسی برای آنهان را ممنوع می کند .

مادرانی که ابتدای بارداری دچار لکه بینی هستند و یا جفت جلو باشد نیز نباید رابطه جنسی داشته باشند زیرا ممکن است در این مشکل عفونت باعث انتقال به جنین شود و باعث ایجاد مشکل برای هم برای مادر و هم جنین می شود .

مادرانی که سابقه بارداری زودرس داشته و یا چند قلو باردار می باشند بهتر است در زمینه برقراری رابطه جنسی با دکتر خود مشورت نمایند .

جنین در شکم مادر در داخل کیسه آمنیوتیک قرار دارد و با استفاده از آن محافظت می شود . در نتیجه تا زمانی که برای این کیسه مشکلی ایجاد نشود کودک در بستری امن می باشد و جای نگرانی نخواهد بود .

اگر پدری دچار بیماری مقاربتی باشد ، در دوران بارداری همسر خود نباید رابطه جنسی با او برقرار کند .

وضعیت مناسب رابطه جنسی در بارداری

برای بررسی مناسب ترین شرایط در دوران بارداری باید راحتی مادر در نظر گرفته شود . هر شرایطی که مادر بیشتر احساس راحتی داشته باشد مناسب ترین نوع است .

آیا ممکن است در بارداری ، مادران دچار کاهش میل جنسی شوند ؟

بله ، گاهی ممکن است در 3 ماهه اول بارداری به علت تغییرات هورمونی ، حالت تهوع و سایر مشکلات ایجاد شده برای مادر ، باعث کاهش میل جنسی شوند . در نتیجه بهتر است شرایط مادر در این زمینه در نظر گرفته شود .

در سه ماهه دوم به دلیل کاهش نشانه های اولیه و نرمال شدن شرایط مادر ممکن است در میل جنسی تاثیر گذار باشد .

در سه ماهه آخر نیز به دلیل نزدیکی به زایمان ، افزایش برجستگی شکم و استرس های زایمان مادر تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد . بنابراین بهتر است برای شرایط مادر در بارداری توجه داشته باشید .

سایر مقالات کلینیک هرا

یائسگی در زنان

درمان سرطان سینه

ماموگرافی

کلینیک هرا

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه