مزایای زایمان طبیعی

مزایای زایمان طبیعی

همانطور که می دانید زایمان طبیعی برای سلامت مادر و نوزاد فواید و ایمنی زیادی دارد . در این مطب برخی از مزایای مهم زایمان طبیعی نسبت به سایر روش های زایمان بیان می شود .

زایمان-طبیعی-22

زایمان-طبیعی-22

زایمان سزارین

در این زایمان با استفاده از تجهیزات پزشکی و ایجاد برش انجام می شود . اما در زایمان طبیعی هیچگونه دخالتی در طی مراحل زایمان وجود ندارد .

مزایای زایمان طبیعی

آزادی در هنگام زایمان

زایمان طبیعی به شما امکان می دهد تا برای تولد کودک خود آزادانه حرکت کنید . آزادی حرکت کار را آسانتر و گاهی سریع تر می کند. زنانی که طی تجربه کار افزایش راحتی می یابند و موقعیت خود را تغییر می دهند ، به احتمال زیاد زایمان واژینال می کنند و احساس بهتری نسبت به تجربه خود دارند.

مداخله ای در این روش وجود ندارد

وقتی تولد به تنهایی شروع می شود و به موقع خود ادامه می یابد ، مادر کمتر به این مداخلات نیاز دارد. به عنوان مثال ، اگر اپیدورال دارید ، زایمان احتمالاً کند خواهد شد .

عدم وجود عوارض زایمان سزارین

زایمان طبیعی باعث کاهش خطر سزارین می شود.

کار کوتاهتر و آسان تر

در زایمان طبیعی ، اکسی توسین باعث می شود که رحم منقبض شود و مغز را برای ارسال اندورفین ، قاتل درد طبیعت علامت می دهد. همچنین به مغز علامت می دهد که همچنان به ارسال اکسی توسین که در مرحله فشار وارد می شود به اوج برسد.

اپیدورال با این آبشار طبیعی هورمونهای زایمان تداخل دارد و می تواند باعث کاهش چشمگیر کار شود. اغلب پیتوسین برای پیشرفت کار توصیه می شود.

راه های ارتباطی با متخصص زنان کلینیک هرا

شماره تماس : ۶۶۹۳۳۹۰۶

پیج اینستاگرام کلینیک هرا

 برای کودک ایمن تر است

استفاده از بی اپیدورال می تواند باعث افت ناگهانی فشار خون برای مادر شود و این به معنای پمپاژ خون غنی از اکسیژن به کودک است. این می تواند به ناراحتی جنین منجر شود. بنابراین زایمان سزارین توصیه نمی شود .

بعد از اپیدورال ، نوزادان هوشیارتر ، قادر به جهت یابی خود نیستند و تا یک ماه پس از تولد حرکات سازمان یافته کمتری دارند. سایر عوارض آن شامل :

افسردگی

اختلال در شیردهی

تغییر رفتار

و …

شیردهی بهتر

مادرانی که با زایمان طبیعی فرزند خود را به دنیا می اورند، بهتر از سایر افراد می توانند شیردهی داشته باشند.

بازیابی سریعتر

بدون دردسر داروها یا درد جراحی ، مادرانی که زایمان طبیعی را تجربه می کنند قادر به بهبودی سریع هستند و درست بعد از تولد حضور دارند. مادران اکسی توسین زیاد را تجربه می کنند که به آنها انرژی می دهد تا کودک خود را نوازش کنند و لمس پوست به پوست ، شیردهی و تماس چشمی را آغاز کنند که به نوبه خود آبشار اکسی توسین را تقویت می کند. اندکی پس از تولد طبیعی ، بسیاری از مادران از خواب برخاسته و در حال پیاده روی هستند.

بیمارستان های طرف قرارداد با پزشکان کلینیک هرا

  • بیمارستان های غرب تهران برای زایمان : بیمارستان پیامبران، بیمارستان عرفان و نیایش، بیمارستان ابن سینا، بیمارستان امید، بیمارستان لاله، بیمارستان بابک، بیمارستان تریتا و بیمارستان شهریار .
  • بیمارستان شرق تهران برای زایمان : بیمارستان مردم
  • بیمارستان های مرکز تهران برای زایمان : بیمارستان یاس، بیمارستان محب ، بیمارستان کوثر، بیمارستان لقمان حکیم و بیمارستان لولاگر
  • بیمارستان های جنوب تهران برای زایمان : بیمارستان غیاثی و بیمارستان شهدای گمنام

سایر مطالب

علل ناباروری در زنان

درمان ناباروری

بهترین متخصص زنان در غرب تهران

سفید کردن واژن

تنگ کردن وازن با لیزر

کلینیک هرا

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه