نقش تغذیه در تعیین جنسیت

نقش تغذیه در تعیین جنسیت

یکی از مواردی که برای مردم اهمیت بالایی دارد جنسیت نوزاد خود می باشد . روش های مختلفی وجود دارد که قبل از بارداری تعیین جنسیت جنین را تحت تاثیر قرار دهد . از جمله می توان به نقش تغذیه در تعیین جنسیت جنین اشاره نمود .

نقش تغذیه در تعیین جنسیت

نقش تغذیه در تعیین جنسیت

نقش تغذیه در تعیین جنسیت

یکی از مسائلی که از گذشته تا کنون اکثر خانواده ها به آن اهمیت می دانند ، راهی برای انتخاب نوع جنسیت جنین خود می باشد . نقش تغذیه قبل از بارداری در تعیین جنسیت تا حد زیادی به این کار کمک می کند . این نکته در  کشوران صنعتی که مادران رژیم های کم کالری دارند مشخص می گردد زیرا تعداد پسران متولد شده در این کشور های کمتر است . به همین جهت می توان گفت که رزیم در انتخاب جنسیت تاثیر دارد .

همانطور که اشاره شد ، تغذیه و رژیم مناسب برای تعیین جنسیت از اهمیت بالایی برخوردار است . حدودا 2 الی 3 ماه قبل از بارداری باید برای استفاده از رژیم به متخصص تغذیه مراجعه نمایید .

در این رژیم برخی از مواد غذایی بیشتر استفاده می شود و در مقابل استفاده از برخی مواد غذایی با توجه به جنسیت مورد نظر از رژیم غذایی حذف و یا بسیار کمرنگ می شود .

به عنوان مثال مواد غذایی که از لحاظ سدیم و پتاسیم بسیار قوی و از لحاظ کلسیم فقیر هستند ، جهت پسر دار شدن مناسب می باشد . و برعکس رژیم غذایی که سدیم و پتاسیم فقیر و دارای کلسیم قوی می باشند جهت دختر دار شدن مصرف شود  .

متخصص تغذیه قبل از انجام رژیم غذایی از سلامت کامل مادر  اطمنینان حاصل می کند .

باید توجه داشته باشید که رژیم نمی تواند باعث تقویت یکی از نطفه های دختر و یا پسر گردد ، تنها تغذیه می تواند سرعت تحرک یکی از آنها را افزایش دهد . به طور مثال اگر محیط رحم قلیایی باشد در نتیجه اسپر های Y  که باعث پسرساز می باشد دارای تحرک بالاتری است . در این صورت می تواند مدت زمان بیشتری زنده بماند . در صورتی که ترشحات در رحم بیشتر باشد ، طول عمر اسپرم X بیشتر می باشد .

و اما چند نکته مهم در نقش تغذیه در تعیین جنسیت

یکی از موارد مهمی که در این رژیم باید رعایت شود این است که طبق اصول انجام شود تا هیچگونه آسیبی به مادر وارد نکند .

برخی از بانوان به علت اختلالات عصبی و یا نارسایی کلیوی نمی توانند از رژیم دختر دار شدن استفاده نماید .

اگر خانمی دارای فشار خون بالا باشد نمی تواند رژیم دختر دار شدن را انجام دهد .

دکتر نجمه فرجی ، مشاوره تغذیه کلینیک هرا می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر فرجی می توانید با شماره ۶۶۹۳۳۸۶۹ – ۶۶۹۳۳۹۰۶  تماس حاصل نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *