خانم نجمه فرجی

مشاور تغذیه
روز های کاری : شنبه ها از ساعت 16 الی 19 دوشنبه ها از ساعت 13 الی 16
تعداد مقاله : 10

نقش تغذیه قبل از ازدواج

نقش تغذیه قبل از ازدواج

تغذیه و رژیم غذایی مناسب برای زنان بسیار حائز اهمیت می باشد . در این مطب سرکار خانم نجمه فرجی در زمینه نقش تغذیه قبل از ازدواج اطلاعات جامعی بیان می نمایند با ادامه مطلب همراه باشید …

نقش تغذیه قبل از ازدواج

نقش تغذیه قبل از ازدواج

نقش تغذیه قبل از ازدواج

یک رژیم متعادل اساس سلامتی است . زنان همچون مردان باید از انواع غذاهای سالم و از تمام گروه های غذایی لذت ببرند از جمله : دانه های کامل ، میوه ها ، سبزیجات ، چربی های مفید ، محصولات لبنی کم چرب و یا بدون چربی و پروتین بدون چربی .

اما زنان نیاز های تغذیه ای خاص دارند و در طی هر مرحله از زندگی زن این نیاز ها تغییر می کند .

قوانین مهم در تغذیه زنان

غذاهای غنی از مواد مغذی انرژی جهت زندگی پر مشغله زنان فراهم می کند و کمک می کند تا ریسک بیماری ها کاهش یابد .

نکته حائز اهمیت در استفاده از مواد غذایی مناسب برای بانوان میزان مصرف از هر مواد غذایی می باشد . برای مشخص شدن میزان مورد استفاده باید به یک متخصص تغذیه خوب مراجعه نمایید .

غذاهای غنی از آهن

آهن یکی از کلید های سلامتی و انرژی در زنان قبل و بعد از یائسگی است . غذاهای حاوی آهن شامل گوشت قرمز ، مرغ ، بوغلمون ، ماهی  ، کلم پیچ ، لوبیا  ، عدس و برخی از غلات آماده غنی شده با آهن هستند . منابع گیاهی آهن هنگامی که با غذاهای غنی از ویتامین c خورده می شوند راحت تر جذب می گردد . بنابراین غلات غنی شده با آهن را با توت فرنگی ، سالاد اسفناج را با مرکبات ، سوپ عدس را با گوجه فرنگی میل نمایید .

برای داشتن زندگی سالم باید در هر سنی تغذیه مناسب داشته باشید ، شما می توانید برای دریافت مشاوره در تغذیه به یک متخصص تغذیه مراجعه نمایید تا با توجه به نیاز بدن شما رژیم غذایی مناسبی به شما داده تا زندگی شاد ، سرحال و به دور از مشکل داشته باشید .

سرکار خانم نجمه فرجی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در زمینه انواع رژیم های غذایی پاسخگو شماست . جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس حاصل نمایید .

 

پاسخ

12 + دو =