کلینیک زنان خوب در تهران

کلینیک زنان خوب در تهران

متخصص زنان خوب ، یکی از دشوار ترین انتخاب های بانوان می باشد . زیرا یک پزشک با مهارت بالا باید به بررسی مشکلات بپردازد تا بتواند یک روش درمانی مناسب را برای فرد در نظر گیرد . کلینیک زنان خوب اصولا دارای چند پزشک متخصص زنان، متخصص تغذیه، متخصص عفونی و .. می باشد تا تمام بیماری ها و صفر تا صد یک زایمان را بتواند پوشش دهد . اما چگونه می توان یک کلینیک زنان خوب انتخاب نمود ؟ خدمات مهم در این مراکز کدام است ؟

متخصص زنان در ستارخان

متخصص زنان در ستارخان

کلینیک زنان خوب در غرب تهران

یک متخصص زنان باید با آرامش بتواند مشکلات بیمار خود را با دقت گوش دهد و همچنین با مهارت کافی به معاینه وی بپردازد . انتخاب بهترین نوع درمان برای بیماران توسط پزشک صورت می گیرد. بنابراین هرچه مهارت بالاتر در نتیجه انتخاب نوع درمان نیز بهتر است .

برخی از خدمات در رابطه با بارداری

غربالگری جنین

برای تشخیص مشکلات کروموزومی در بارداری، از غربالگری جنین استفاده می شود . به عنوان مثال بررسی تریزومی ۲۱ ( سندروم داون ) ، تریزومی ۱۸ ،  تریزومی ۱۳ و … را می توان با انجام غربالگری باردارِي تشخیص داد

مراقبت های دوران بارداری

مراقبت های دوران بارداری شامل ویزیت هایی است که به صورت مرتب و با فواصل منظم جهت خانم باردار انجام می شود . هدف از این مراقبت ها کاهش مرگ و میر مادر و نوزاد و کاهش عوارض حاملگی می باشد .

مطالعات نشان داده که در صورت عدم استفاده از مراقبت در دوران بارداری میزان زایمان زودرس دو برابر می شود .

میزان مرده زایی در زمان استفاده از مراقبت های دوران بارداری ۲٫۷ درصدر می باشد ، درصورتی که در زنانی که از مراقبت ها دوران بارداری استفاده نمی کنند حدود ۱۴٫۱ درصد است .

همچنین در موارد استفاده شده از مراقبت بارداری میزان مرگ نوزاد به دلیل جفت سر راهی بسیار کاهش می یابد .

مراقبت های پیش از بارداری

چکاپ کلی مراجعه کننده

در این مرحله باید آزمایش کلی از مادر گرفته شود از جمله :

غربالگری برای STI

که  این غربالگری شامل آزمایش هپاتیت ، کلامیدیا ، سیفلیس و ایدز می باشد .

تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر برای بررسی دهانه رحم ، علت انجام تست پاپ اسمیر قبل از بارداری به دلیل تغییرات ایجاد شده در دهانه رحم در طول بارداری است . به همخین علت تفسیر دشوار است .

آزمایش خون و ادرار قبل از بارداری

در این آزمایش خون می توان مواردی مانند PH  ، قند خون ، تیروئید ، ویتامین D و … از مادر گرفته می شود تا مشکلات و سلامت آن به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد .

واکسیناسیون قبل از بارداری

یکی از اصلی ترین موارد قبل از بارداری ، انجام واکسیناسیون می باشد . برخی از افراد به دلیل وجود عفونت ممکن است باعث ایجاد سقط جنین شوند . پزشک با توجه به سابقه بیمار نوع واکسن ها را مشخص می کند .

متخصص زنان کلینیک هرا در تمام دوران بارداری مراجعه کننده خود حتی خارج از ساعات کاری آماده مشاوره می باشند تا خانم باردار از هرگونه مشکل و استرس دور بماند . شما می توانید جهت دریافت مشاوره از متخصصین کلینیک تخصصی زنان هرا با شماره ۶۶۹۳۳۹۰۶ تماس حاصل نمایید .

پیج اینستاگرام کلینیک هرا

 درمان ناباروری

ناباروری زمانی اتفاق می افتد که زوجین بعد از چندین بار رابطه جنسی محافظت نشده، توانایی باروری ندارند، که می تواند از طرف مرد، زن و یا هر دو باشد.

ناباروری، به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیممی شود. زمانی که بعد از ۱۲ ماه رابطه جنسی محافظت نشده و عدم مصرف قرص های ضد بارداری، بارداری صورت نگیرد، ناباروری اولیه وجود دارد. اما در صورتی که مدت زمان طولانی از بارداری اول گذشته و توانایی باروری وجود ندارد، ناباروری ثانویه نام دارد.

عدم بارداری، یکی از مهم ترین نشانه های ناباروری می باشد. ممکن است در یک خانم نابارور هیچ نشانه ای از قطع قاعدگی و یا قاعدگی نامنظم دیده نشود. به ندرت علائمی از مشکلات هورمونی مانند رشد موهای زائد و یا اختلالات جنسی مشاهده می شود.

ابتدا بهتر است به بررسی علل ناباروری در زنان و مردان بپردازیم.

نتیجه گیری

انتخاب یک کلینیک زنان خوب می تواند شما را از هرگونه استرس دور نگه دارد . بنابراین در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید .

پاسخ

بیست + پانزده =