اهمیت تغذیه در زیبایی زنان

اهمیت تغذیه در زیبایی زنان

سرکار خانم نجمه فرجی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی در زمینه اهمیت تغذیه در زیبایی زنان اظهار داشت : تغذیه در زیبایی اهمیت بسزایی دارد . در واقع برخی از مواد غذایی هستند که مصرف آن ها موجب افزایش شادابی ، سلامت و زیبایی در بانوان می شود .

اهمیت تغذیه در زیبایی زنان

اهمیت تغذیه در زیبایی زنان

مواد غذایی موثر در زیبایی زنان

همانطور که اشاره شد تغذیه نقش بسیار در زیبایی بانوان ایفا می کنند برخی از ان ها شامل :

امگا 3

از جمله این مواد غذایی می توان به اسید های چرب امگا 3 اشاره نمود . این مواد غذایی از اسیدهای چرب ضروری برای بدن می باشد همچنین با خاصیت ضد التهابی که دارا می باشد . این اسید های چرب موجب رطوبت رسانی به پوست می شوند . علاوه به رطوبت شفافیت و شادابی  در پوست نیز افزایش می یابد . از دیگر خاصیت اسید های چرب می توان به براقی و زیبایی در موها می شود .

امگا 3 در چه مواد غذایی وجود دارد ؟

امگا 3 در ماهی به ویژه ماهی های سالمون ، بذر کتان ، گردو ، انواع لوبیا و روغن کالونا وجود دارد .

همچنین می توانید مقاله تغذیه قبل از بارداری و نقش تغذیه و تعیین جنسیت را مطالعه نمایید .

ویتامین c

از دیگر مواد غذایی مهم در زیبایی نقش دارد می توان به موادغذایی حاوی ویتامین C اشاره نمود . ویتامین C خاصیت آنتی اسیدانی داشته و موجب محافظت پوست در مقابل آثار مخرب اشعه ماورابنفش ( نور خورشید ) می شود . همچنین موجب افزایش قدرت ایمنی در بدن می شود . از بالا رفتن کلسترول خون جلوگیری می کند . از ایجاد لخته خون در رگ ها پیشگیری می شود . از نقش های مهم در خون می توان به ساخت کلاژن اشاره نمود . بنابراین مصرف روزانه منابع ویتامین C باعث طراوت و شادابی پوست می شود .

ویتامین C در چه مواد غذایی وجود دارد ؟

بانوان باید روزانه از مواد غذایی همچون سبزی ، میوه هایی همچون فلفل سبز ، انواع کلم ، گوه فرنگی ، اسفناج ، لیمو ، گریپ فروت ، نارنگی و مرکبات ، توت فرنگی و … باید مصرف نمایند .

صحبت های سرکار خانم نجمه فرجی مشاور تغذیه و رژیم درمانی در زمینه جراحی اهمیت تغذیه در زیبایی زنان
جهت دریافت مشاوره از کلینیک هرا با شماره ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس حاصل نمایید .
تیم فنی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه