بهترین رژیم غذایی کاهش وزن

رژیم های غذایی از مهم ترین اقداماتی هستند که این روزها زنان و دختران برای کاهش وزن و تناسب اندام بدان ها روی می آورند.
واقعیتی که وجود دارد این است که برخی از رژیم ها برای یکسری افراد پاسخ بهتری دارد ولی برای برخی دیگر کمتر تاثیر گذار خواهد بود، از این رو همواره افراد به دنبال انواع رژیم هایی هستند که بالاترین موفقیت را برای اکثریت افراد داشته باشند.

بهترین رژیم غذایی کاهش وزن سریع
به همین جهت مهم ترین و پرتکرار ترین پرسشی که از سوی زنان و دختران مطرح می شود این است که بهترین رژیم لاغری دنیا چه رژیمی است؟
پاسخ گویی بدین سوال قطعا دشواری ها و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد که باید بعد از بررسی های لازم ان را تعیین کرد.

انواع روش های لاغری

روش های مختلفی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد که مهم ترین آن ها از این قرار است:

 1. ورزش کردن های مداوم و برنامه ریزی شده
 2.  ورزش هایی که جزء ورزش های هوازی سنگین و پرفشار هستند را می توانید انجام دهید
 3. داشتن برنامه غذایی کم کالری و متعهدانه؛ در واقع زمانی که شما رژیم می گیرید باید نسبت به رژیم تان متعهد عمل کنید تا با یک روز پرخوری تلاش های چند ماهه خود را از بین نبرید.

بهترین رژیم غذایی دنیا چه رژیمی است؟

قطعا برای تعیین بهترین بودن رژیم غذایی برای لاغری باید معیارهایی در دست داشته باشیم که بر اساس معیارها بر بهترین بودن آن استدلال کرد.
• بدون شک بهترین رژیم غذایی رژیمی است که در اکثریت افراد پاسخ گویی مثبت داشته است.
• رژیم لاغری خوب رژیمی است که بتوان با کمک ان در کمترین زمان بیشترین میزان چربی از بین برد و لاغری حاصل شود.
• از سوی دیگر بهترین رژیم غذایی برای لاغری رژیمی است که مشکلات و بیماری های خاصی برای افراد ایجاد نکند و بدون عارضه باشد.
• بهترین رژیم غذایی رژیمی است که افراد با کمترین سختی و بهترین روند بتوانند برای لاغری اقدام کنند، یکی از بهترین روش های دریافت رژیم در این شرایط موجود استفاده از مشاوره آنلاین تغذیه می باشد.

رژیم لاغری سریع و موثر

یکی از در خواست هایی که زنان و دختران دارند این است که بتوانند با یک رژیم سریع و آسان برای لاغری در کمترین زمان بیشترین چربی سوزی را داشته باشند.
اما همواره مهم ترین توصیه ای که از سوی پزشکان مطرح می شود این است که نسبت به لاغری و رژیم هایی که می گیرید باید نگاه واقع بینانه ای داشته باشید تا بهترین نتایج با کمترین خطر حاصل شود.
از این رو تمامی رژیم هایی که در دنیا وجود دارند از یک حد استانداردی برخوردار هستند، در واقع شما با رژیم گرفتن از یک حدی فراتر نمی توانید چربی سوزی داشته باشید از این رو باید مدت ها این رژیم ها را ادامه دهید تا نهایتا به نتیجه ای که می خواهید برسید.
به همین جهت اصلا گول تبلیغاتی که در ان از کاهش چربی و لاغری های غیر قابل باور در مدت زمان کوتاه می دهند را نخورید تا مبادا در دام مشکلاتی بیفتید.

رژیم غذایی برای کاهش وزن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین ویژگی های یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن از این قرار است:

 •  ممنوعیت ها و محرومیت های غذایی در آن رژیم وجود نداشته باشد؛ در واقع باید در ان تمامی مواد غذایی گنجانده شوند و به طوری برنامه ریزی شده باشند که از همه ی آن ها بتوان استفاده کرد.
 •  میوه ها و سبزجات در آن رژیم غذایی به طور روزانه وجود داشته باشد؛ در واقع این دسته از مواد غذایی از مهم ترین موادی هستند که تا حد زیادی به زیبایی پوست صورت کمک می کنند بنابراین زمانی که روزانه در رژیم غذایی وجود داشته باشند می توان به بهبود وضعیت پوستی در عین کاهش وزن امیدوار بود.
 •  رژیم غذایی باید به شکلی باشد که به لحاظ اقتصادی افراد رژیم گیرنده را با مشکلات روبرو نکند. از این رو با مواد غذایی کم هزینه اما در عین حال مفید می توان به کاهش وزن کمک کرد.

میزان کالری در رژیم غذایی لاغری

منظور از میزان کالری در هر وعده غذایی میزان انرژی موجود در آن غذا می باشد که ذخیره شده است، یک فرد معمولی روزانه به 2000 کالری برای انجام فعالیت های روزانه و عادی نیاز دارد که بازهم در این شرایط به عواملی مانند سن، جنسیت، وزن و قد و … نیز بستگی دارد. این به این معنی می باشد که آقایان به نسبت خانم ها به کالری بیشتری برای انجام فعالیت های خود نیاز دارند و یا افرادی که ورزش می کنند به نسبت افرادی که ورزش نمی کنند نیز به کالری بیشتری نیاز دارند.

مقدار استاندارد کالری های مصرفی برای هر شخص  :

 • کودکان 2 تا 8 سال سن : 1000 تا 1400 کالری
 • دختران 9 تا 13 سال سن : 1400 تا 1600 کالری
 • پسران 9 تا 13 سال سن : 1600 تا 2000 کالری
 • خانم های فعال از 14 تا 30 سال سن : 2400 کالری
 • خانم های بی تحرک از 14 تا 30 سال سن : 1800 تا 2000 کالری
 • آقایان فعال از 14 تا 30 سال سن : 2800 تا 3200 کالری
 • آقایان بی تحرک از 14 تا 30 سال سن : 2000 تا 2600 کالری
 • خانم ها و آقایان فعال بالای 30 سال سن : 2000 تا 3000 کالری
 • خانم ها و آقایان بی تحرک بالای 30 سال سن : 1600 تا 2400 کالری

خوارکی های ضروری در رژیم غذایی کاهش وزن

فراموش نکنید که برای لاغری درست و اصولی نیاز به مصرف همه نوع مواد غذایی دارید و اصلا نباید تصورکنید که با گرفتن یک رژیم غذایی کاهش وزن خوراکی از وعده های غذایی شما حذف می شود. مواد لازم و ضروری که باید در طول روزهای رژیم خود استفاده کنید شامل :

1- مصرف میوه و سبزیجات در رژیم غذایی

2- غلات و پروتئین در رژیم غذایی

3- لبنیات و روغن ها در رژیم غذایی

بهترین رژیم غذایی کاهش وزن سریع با دکتر فرجینتیجه گیری

بنابر تمامی اطلاعاتی که در این نوشتار ارائه شد می توان خلاصه ای از مباحث را بدین شکل بیان کرد:

 •  رژیم غذایی خوب باید دارای ویژگی هایی باشدکه بتوانیم بر اساس آنها تعیین کنیم رژیمی خوب است یا خیر.
 •  روش های مختلفی برای لاغری وجود دارد که باید برحسب شرایط خودمان یکی از آنها را انتخاب کنیم.
 •  رژیم غذایی برای لاغری حتما زمان بر است و در طول مدت زمانی پاسخ و تاثیرات درمانی خود را آشکار می کند. بنابراین نباید به دنبال روشی سریع باشیم.

از این رو مهم ترین توصیه مان این است که برای انجام اقدامات لازم در جهت بهبود وضعیت جسمانی و کاهش وزن بهتر است که به بهترین متخصص تغذیه در غرب تهران مراجعه کنید تا بهترین نتایج برای شما حاصل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *