جراحی پروتز سینه

روتز سینه از چه جنسی است؟

آیا بدن افراد پروتز های مصنوعی را پس می زند؟

آیا برای انجام پروتز سینه محدودیت سنی وجود دارد؟

چه زنانی برای انجام پروتز سینه کاندیدای خوبی هستند؟

پروتز سینه چه مزایایی دارد؟

علاوه بر سوال هایی که در فوق مطرح گردید بسیاری از سوالات دیگری از سوی بساری از زنان و دختران مطرح می شود که تا حد زیادی اهمیت ویژه ای دارند. اهمیت آنها از این جهت است که زنان و تمامی افرادی که می خواهند دست به چنین اقدامی بزنند باید قبل از هر اقدامی کاملا با آن جراحی یا عمل زیبایی آشنایی داشته باشند تا بعد ها با مشکلاتی مواجه نشوند.

در این نوشتار علاوه بر اینکه به پاسخ گویی به پرسش های فوق خواهیم پرداخت بسیاری از نکات دیگر را دراین زمینه مورد بررسی قرار خواهیم داد تا قدری اشنایی بیشتری برای زنان با این عمل جراحی زیبایی برای سینه ها حاصل شود.

پروتز های سینه از چه جنسی هستند؟

در خصوص انواع پروتز های سینه باید گفت که پروتز ها به دو دسته کلی تقسیم بندیم می شود.
اولین نوع از انواع پروتز ها سیلیکونی می باشند.
دومین پروتز ها نمکی هستند. درواقع در داخل پوششی از سیلیکون آب و نمک وجود دارد.
از یک منظر دیگر نیز پروتز ها دسته بندی می شوند که از جهت شکل و فرم کلی آنهاست.
برخی از پروتز ها گرد هستند وبرخی دیگری حالت اشک مانند دارند.

بکارگیری پروتز ها برای چه کسانی مناسب است؟

در واقع در این بخش می خواهیم به این مساله بپردازیم که چه کسانی گزینه های خوبی برای انجام پروتزی های سینه هستند. در حالت کلی باید گفت زنانی هستند که می توانند از این روش برای ترمیم و فرم دهی به سینه های خود استفاده کنند. از جمله این افراد:

_ زنان و دخترانی که در اثر عوامل مختلفی از جمله ژنتیک و وراثت سینه های کوچکی دارند می توانند به راحتی با انجام جراحی پروتز سینه به سینه های خود حجم و فرم زیبایی ببخشند.
_ در مواردی زنانی که در اثر افزایش سن سینه های خود را از دست داده اند نیز از جمله افرادی هستند که برای انجام پروتز سینه علاقه دارند و نیز کاندیدای خوبی هستند.
_ زنانی که در اثر بارداری و نیز زایمان و شیردهی سینه هایشان فرم و شکل سابق خود را از دست داده است نیز می توانند به جراحی پروتز سینه به عنوان راهی برای ترمیم و رفع مشکلات خود استفاده کنند
_ یک دسته از زنانی که به دلیل بروز بیماری سرطان سینه مجبور به برداشتن سینه خود بوده اند نیز بعد از آنکه روند درمانی را طی کردند برای ترمیم شکل سینه هایشان از گزینه پروتز سینه استفاده می کنند.

*یکی از مهم ترین نکاتی که وجود دارد این است که زنانی که به جهت بروز بیماری سرطان بالاجبار سینه های خود را از دست داده اند می توانند در هنگام جراحی برداشتن بافت سینه این پروتز ها را جایگزین کنند. درواقع عمل جراحی به نوعی در یک مرحله انجام می شود. اما شرطی که برای این همزمانی وجود دارد این است که باید پزشک تشخیص دهد بعد از عمل بیمار هیچ نیازی به حلسات شیمی درمانی و نیز پرتو درمانی ندارد. در غیر این صورت جای گذاری پروتز ها در زیر بافت سینه به شش ماه بعد از تکمیل دوره درمان موکول می شود.

مزایای پروتز سینه

یکی از مهم ترین مزایایی که می توان برای پروتز های سینه برشمرد این است که به حجم دهی و فرم دهی سینه ها کمک های شایانی را می کند.
زنانی که از این روش برای ترمیم سینه های خود استفاده کرده اند از میزان رضایت خود گزارش هایی را دارند که باعث می شود مطمئن شویم پروتز ها در فرم دهی بالاترین موفقیت را کسب می کند.
دیگر مزیتی که دارد این است که سیلیکون با بدن سازگار است . احتمال پس زدن آن وجود ندارد.
سومین مزیت پروتز های سینه مربوط به عمر و دوام پروتز ها در داخل بدن است. در مواردی که زنان مراقبت های لازم را از بدن خود داشته باشند عمر این پروتز ها تا بیش از یک دهه است. درواقع تا سالهای طولانی می توانند مطمئن باشند که این پروتز ها کیفیت و حالت خود را از دست نمی دهد.

آیا پروتز ها خطراتی را در پی دارد؟

یکی از مهم ترنی نکاتی که در خصوص پروتز ها وجود داردایناست که این روش ترمیم و زیبایی سینه ها در طول سالیان طولانی در کشورهای مختلف و از سوی متخصین مختلف مورد ازمایش و بررسی قرار گرفته است.
تنها مساله مهمی که در خصوص انجام پروتز سینه وجود دارد این است که باید حتما این جراحی توسط متخصصین این حوزه انجام شود. در واقع کسانی که این جراحی را انجام می دهند باید تجربه و مهارت بالایی را در کارنامه کاری خود به اثبات رسانیده باشند. هرگاه در خصوص توانمندی یک متخصص یقین حاصل کردید در آن زمان می توانید با خیالی آسوده روند جراحی را به وی بسپارید.

گروه پزشکی هرا شامل :

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی جهت درمان انواع بیماری های زنان، جراحی زیبایی زنان از جمله تنگ واژن ، سفید کردن واژن و … ، انواع روش های زایمان مانند زایمان سزارین ، زایمان طبیعی و …

متخصص تغذیه جهت نقش تغذیه قبل از ازدواج ، اهمیت تغذیه در زیبایی زنان ، نقش تغذیه در تعیین جنسیت و …

فلوشیپ جراحی پستان جهت انجام بسیاری از موارد همچون جراحی زیبایی سینه ، درمان سرطان پستان ، جراحی زیبایی شکم ، جراحی های عمومی و … می باشد .

راه های ارتباطی با گروه پزشکی هرا

شماره تماس : ۶۶۹۳۳۹۰۶

پیج اینستاگرام گروه پزشکی هرا

محدودیت سنی در خصوص پروتز ها سینه

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که آیا محدودیت سنی وجود دارد یا خیر. باید گفت محدودیت سنی وجود ندارد و لی در هر صورت باید دختران به حدی از رشد برسند که بعد از یقین حاصل کردن در خصوص اینکه بدن شان رشد نمی کند در آن زمان می توانند برای انچام پروتز بدون نگرانی و دغدغه اقدام کنند.

نتیجه گیری

در انتها این نکته را مجددا یادآور می شودیم که از این جهت که انجام پروتز جزء آن دسته از جراحی ها حساس و دقیق است و روند جراحی نیازمند توانایی بالای پزشک است باید در انتخاب پزشک نهایت دقت و وسواس را داشته باشید تا از نتیجه درمان امیدوار باشید.
کم نیستند کسانی که از سپردن روند جراحی های مختلف به پزشکان غیر متخصص با آسیب های جدی روبرو شدند.

سایر مطالب

علل ناباروری در زنان

درمان ناباروری

سفید کردن واژن

تنگ کردن واژن با لیزر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *