درمان سرطان سینه

همه افراد به دنبال روش مناسب برای درمان سرطان سینه هستند . اما بهترین روش برای درمان چیست ؟ آیا درمان سرطان سینه قطعی می باشد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه

سرطان سینه

این بیماری شایع در سنین 40 الی 80 سالگی بسیار شایع می باشد .  از دلایل رایج سرطان سینه می توان به افزایش سن بارداری ، سابقه خانوادگی ، استعمال دخانیات و … اشاره نمود .

در یک تحقیق11.8 میلیون بیمار بعد از تولد جنین انسیدانس  حدود ۱۵۰۰۰ بوده است ودرزنانی که در سنین بالاتر بچه دار میشوند قطعا شیوع سرطان همزمان پستان افزایش  میابد . در سوئد و ودانمارک  افزایش سن بارداری مسئول  افزایش درصد ریسک سرطان پستان  شناخته شده است .

زنان دارای سابقه خانوادگی سرطان پستان به ویژه دارای  موتاسیون  BRCA1&BRCA2 با احتمال بیشتری در دوران حاملگی دچار بدخیمی های  پستان می شوند .

درمان سرطان سینه

یکی از تلخرین سرطان های شایع در بین بانوان که از 8 نفر یک نفر مبتلا به سرطا سینه می باشد .

سلول های سرطانی به دو دسته سرطان سینه خوش خیم و سرطان سینه بدخیم تقسیم می شوند . ابتدا باید نوع سرطان سینه تشخیص داده شود و سپس اقدام به درمان سرطان سینه می نمایند .

برای درمان بعد از تشخیص باید از سینه نمونه برداری شود . در این قسمت مرحله بیماری تشخیص داده می گردد . برای درمان سرطان سینه روش های مختلفی انجام می شود مانند خارج کردن تمام توده‌، همراه با مقداری از نسج سالم اطراف یا خروج کامل توده‌ همراه با قسمتی از نسج آناتومیک سالم اطراف .

از دیگر مراحل در درمان سرطان سینه شیمی درمانی است .

سرطان سینه درمان دارویی نیز دارد و می توان با استفاده از دارو

سرطان سینه بعد از درمان امکان بازگشت دارد ؟

یکی از متداول ترین سوال بیماران در زمینه امکان بازگشت سرطان سینه می باشد . در این زمینه باید پاسخ داد بله امکان بازگشت وجود دارد . گاهی با گذشت زمان طولانی از بیماری ممکن است بازگشت پیدا کند ، بنابراین بهتر است بعد از درمان طی دوره زمانی مناسب برای بررسی و معاینه های دقیق به پزشک مراجعه نمایید .

در صورتی که درمان به موقع انجام نشود چه عوارضی به دنبال دارد ؟

در صورتی که این بیماری به موقع تشخیص داده نشود و درمان آن نیز در زمان مشخص صورت نگیرد ،  سایر اعضای بدن را نیز درگیر می کند . پخش شدن این بیماری به کبد ، ریه ، استخوان ها و … آسیب وارد می کند .

جهت دریافت مشاوره از پزشکان کلینیک هرا می توانید با شماره ۶۶۹۳۳۸۶۹ – ۶۶۹۳۳۹۰۶ تماس حاصل نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *