مراقبت های پیش از بارداری

مراقبت های پیش از بارداری

_
بارداری یکی از دوره های بسیار مهم در زندگی بانوان به شمار می آید . قبل از انجام بارداری باید یک سری موارد مهم انجام دهید تا مشکلات رایج در بارداری برای شما ایجاد نشود . در ادامه برخی از این مراقبت های پیش از بارداری بررسی می شود …

مراقبت های پیش از بارداری

_

چکاپ کلی مراجعه کننده

در این مرحله باید آزمایش کلی از مادر گرفته شود از جمله:

غربالگری برای STI

که  این غربالگری شامل آزمایش هپاتیت ، کلامیدیا ، سیفلیس و ایدز می باشد.

تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر برای بررسی دهانه رحم ، علت انجام تست پاپ اسمیر قبل از بارداری به دلیل تغییرات ایجاد شده در دهانه رحم در طول بارداری است . به همخین علت تفسیر دشوار است.

آزمایش خون و ادرار قبل از بارداری

در این آزمایش خون می توان مواردی مانند PH  ، قند خون ، تیروئید ، ویتامین D و … از مادر گرفته می شود تا مشکلات و سلامت آن به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

واکسیناسیون قبل از بارداری

یکی از اصلی ترین موارد قبل از بارداری ، انجام واکسیناسیون می باشد . برخی از افراد به دلیل وجود عفونت ممکن است باعث ایجاد سقط جنین شوند . پزشک با توجه به سابقه بیمار نوع واکسن ها را مشخص می کند.

مصرف مکمل های لازم

با توجه به نیاز شما برخی از مکمل ها و ویتامین ها باید مصرف شود تا کمبود آن ها در برن شما رفع گردد . در نتیجه پزشک برخی مکمل ها برای شما تجویز می نماید . مصرف اسید فولیک بسیار حائز اهمیت است .  البته ممکن است برخی از مادران با توجه به سابقه خانوادگی ، وجود مشکل در زایمان های قبل ، ، دیابت ، بیماری سلیاک ، مصرف برخی دارو ها مانند دارو های صرع  ، MBI بیش از 30 باید مقدار بیشتری مصرف نمایند که در این زمینه باید از پزشک خود اطلاعات لازم را کسب نمایید .

ترک سیگار و مواد مخدر

الکل ، سیگار و مواد مخدر یکی از موارد آسیب رسان به جنین می باشند . طبق تحقیقات انجام شده ، مصرف سیگار و مواد مخدر منجر به مشکلات زایادی مانند زایمان زودرس ،  سقط جنین ، کم وزن بودن نوزاد و … می گردد .

تغذیه قبل از بارداری

تغذیه یکی از موارد مهمی می باشد که اهمیت بالایی دارد . طبق نظر کارشناسان مصرف کافئین ممکن است باعث آسیب به جنینی می وشد بنابراین باید کمتر مصرف شود . مصرف مواد مغذی و سالم مصرف نمایید .

مقاله های مربوط به نقش تغذیه در تعیین جنسیت و تغذیه قبل از بارداری را مطالعه نمایید .

مراجعه به دندانپزشکی

سلامت دهان و دندان جز موارد مهم قبل از بارداری می باشد زیرا ممکن است با توجه به تغییرات هورمون ها لثه ها دچار آسیب شوند .

انجام مشاوره قبل از بارداری

از دیگر موارد مهم انجام مشاوره نزدیک یک روانشناس می باشد  .

_

کنار گذاشتن روش های پیشگیری

بعد از انجام تمام اقدامات لازم برای بارداری ، زمان آن رسیده است که با کنار گذاشتن روش های پیشگیری از آن جلوگیری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *