مراقبت های پیش از بارداری

مراقبت های پیش از بارداری

بارداری یکی از دوره های بسیار مهم در زندگی بانوان به شمار می آید . قبل از انجام بارداری باید یک سری موارد مهم انجام دهید تا مشکلات رایج در بارداری برای شما ایجاد نشود . در ادامه برخی از این مراقبت های پیش از بارداری بررسی می شود …

مراقبت های پیش از بارداری

مراقبت های پیش از بارداری

مراقبت های پیش از بارداری

چکاپ کلی مراجعه کننده

در این مرحله باید آزمایش کلی از مادر گرفته شود از جمله :

غربالگری برای STI

که  این غربالگری شامل آزمایش هپاتیت ، کلامیدیا ، سیفلیس و ایدز می باشد .

تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر برای بررسی دهانه رحم ، علت انجام تست پاپ اسمیر قبل از بارداری به دلیل تغییرات ایجاد شده در دهانه رحم در طول بارداری است . به همخین علت تفسیر دشوار است .

آزمایش خون و ادرار قبل از بارداری

در این آزمایش خون می توان مواردی مانند PH  ، قند خون ، تیروئید ، ویتامین D و … از مادر گرفته می شود تا مشکلات و سلامت آن به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد .

واکسیناسیون قبل از بارداری

یکی از اصلی ترین موارد قبل از بارداری ، انجام واکسیناسیون می باشد . برخی از افراد به دلیل وجود عفونت ممکن است باعث ایجاد سقط جنین شوند . پزشک با توجه به سابقه بیمار نوع واکسن ها را مشخص می کند .

برخی از واکس های قبل از بارداری شامل واکس سرخجه و کزاز می باشد .

مصرف مکمل های لازم

با توجه به نیاز شما برخی از مکمل ها و ویتامین ها باید مصرف شود تا کمبود آن ها در برن شما رفع گردد . در نتیجه پزشک برخی مکمل ها برای شما تجویز می نماید . مصرف اسید فولیک بسیار حائز اهمیت است .  البته ممکن است برخی از مادران با توجه به سابقه خانوادگی ، وجود مشکل در زایمان های قبل ، ، دیابت ، بیماری سلیاک ، مصرف برخی دارو ها مانند دارو های صرع  ، MBI بیش از 30 باید مقدار بیشتری مصرف نمایند که در این زمینه باید از پزشک خود اطلاعات لازم را کسب نمایید .

بیشتر بخوانید
بارداری خارج از رحم

ترک سیگار و مواد مخدر

الکل ، سیگار و مواد مخدر یکی از موارد آسیب رسان به جنین می باشند . طبق تحقیقات انجام شده ، مصرف سیگار و مواد مخدر منجر به مشکلات زایادی مانند زایمان زودرس ،  سقط جنین ، کم وزن بودن نوزاد و … می گردد .

تغذیه قبل از بارداری

تغذیه یکی از موارد مهمی می باشد که اهمیت بالایی دارد . طبق نظر کارشناسان مصرف کافئین ممکن است باعث آسیب به جنینی می وشد بنابراین باید کمتر مصرف شود . مصرف مواد مغذی و سالم مصرف نمایید .

مقاله های مربوط به نقش تغذیه در تعیین جنسیت و تغذیه قبل از بارداری را مطالعه نمایید .

مراجعه به دندانپزشکی

سلامت دهان و دندان جز موارد مهم قبل از بارداری می باشد زیرا ممکن است با توجه به تغییرات هورمون ها لثه ها دچار آسیب شوند .

انجام مشاوره قبل از بارداری

از دیگر موارد مهم انجام مشاوره نزدیک یک روانشناس می باشد  .

کنار گذاشتن روش های پیشگیری

بعد از انجام تمام اقدامات لازم برای بارداری ، زمان آن رسیده است که با کنار گذاشتن روش های پیشگیری از آن جلوگیری نمایید .

جهت دریافت مشاوره از پزشکان کلینیک هرا می توانید با شماره ۶۶۹۳۳۸۶۹ – ۶۶۹۳۳۹۰۶ تماس حاصل نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
کلینیک هرا

پاسخ

یک × 4 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک