نقش تغذیه قبل از ازدواج

نقش تغذیه قبل از ازدواج

_

تغذیه و رژیم غذایی مناسب برای زنان بسیار حائز اهمیت می باشد . در این مطب سرکار خانم نجمه فرجی در زمینه نقش تغذیه قبل از ازدواج اطلاعات جامعی بیان می نمایند با ادامه مطلب همراه باشید …

نقش تغذیه قبل از ازدواج

_

یک رژیم متعادل اساس سلامتی است . زنان همچون مردان باید از انواع غذاهای سالم و از تمام گروه های غذایی لذت ببرند از جمله : دانه های کامل ، میوه ها ، سبزیجات ، چربی های مفید ، محصولات لبنی کم چرب و یا بدون چربی و پروتین بدون چربی .

اما زنان نیاز های تغذیه ای خاص دارند و در طی هر مرحله از زندگی زن این نیاز ها تغییر می کند .

قوانین مهم در تغذیه زنان

غذاهای غنی از مواد مغذی انرژی جهت زندگی پر مشغله زنان فراهم می کند و کمک می کند تا ریسک بیماری ها کاهش یابد .

غذاهای غنی از آهن

_

آهن یکی از کلید های سلامتی و انرژی در زنان قبل و بعد از یائسگی است. غذاهای حاوی آهن شامل گوشت قرمز، مرغ، بوغلمون، ماهی، کلم پیچ، لوبیا، عدس و برخی از غلات آماده غنی شده با آهن هستند. منابع گیاهی آهن هنگامی که با غذاهای غنی از ویتامین c خورده می شوند راحت تر جذب می گردد. بنابراین غلات غنی شده با آهن را با توت فرنگی، سالاد اسفناج را با مرکبات، سوپ عدس را با گوجه فرنگی میل نمایید.

_

نقش تغذیه در زندگی

برای داشتن زندگی سالم باید در هر سنی تغذیه مناسب داشته باشید ، شما می توانید برای دریافت مشاوره در تغذیه به یک متخصص تغذیه مراجعه نمایید تا با توجه به نیاز بدن شما رژیم غذایی مناسبی به شما داده تا زندگی شاد ، سرحال و به دور از مشکل داشته باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *