واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی چیست؟ به چه افرادی جراحی واژینوپلاستی توصیه می شود؟ مراقبت های بعد از عمل دارد؟ جراحی با بیهوشی می باشد یا بی حسی موضعی؟ بهترین متخصص زنان در غرب تهران برای جراحی میشناسید؟ این چند نمونه از سوالات رایج در زمینه جراحی واژینوپلاستی یا همان عمل تنگ کردن واژن می باشد که ذهن بسیاری از شما را مشغول خود کرده است، در اینجا به توضیح واژینوپلاستی و سوالات مربوط به آن می پردازیم.

واژینوپلاستی (vaginoplasty)

ممکن است شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که واژه واژینوپلاستی را تاکنون نشنیده باشید و برایتان این سوال بوجود آمده است که واژینوپلاستی چیست؟ واژینوپلاستی از شایع ترین جراحی ها میان خانم ها می باشد که برای تنگ کردن واژن به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه می کنند و نیاز به تنگ کردن عضلات کف لگنی و اطراف واژن را دارند. قطر داخلی واژن به دلایل بسیاری افزایش پیدا می کند و عضلات دیواره واژن کنترل خود را از دست می دهند و گشاد شدن عضلات در نواحی اطراف واژن اتفاق می افتد که در پی این شل و گشاد شدن عوارض بسیاری در راه است که بیمار را دچار ناراحتی می کند.

روش واژینوپلاستی

– واژینوپلاستی با جراحی
– واژینوپلاستی بدون جراحی

به چه افرادی جراحی واژینوپلاستی توصیه می شود؟

1- تغییرات در شکل ظاهری هنگام زایمان طبیعی
2- کشیدگی و جراحت در زایمان طبیعی
3- خانم های میانسال
4- پس از زایمان
5- هر خانمی که احساس نیاز به تغییر در ظاهر واژن خود می کند

تفاوت واژینوپلاستی با پرینوپلاستی

ممکن است هنگام مراجعه به پزشک بعد از تشخیص گشادی واژن با واژه پرینه یا پرینوپلاستی مواجه شوید اصلا جای نگرانی نیست پرینه به بافت بین دو اندام تناسلی واژن و معقد می گویند که هنگام گشادی در این ناحیه نیاز به جراحی پارینوپلاستی وجود دارد، اما یکی از دلایل عمده ایی که در شل شدن این بافت می توانیم به آن اشاره کنیم زایمان های متعدد و پشت هم است که با فشار بیش از حد به پرینه مشکل افتادگی و شل شدن عضلات را در پیش دارید.

به یاد داشته باشید که در جراحی پارینه تا عمق 2 الی 3 سانتی متری واژن و نواحی آن نفوذ می کنند و تفاوت اصلی جراحی پارینوپلاستی با جراحی واژینوپلاستی در همین فاصله و عمق نفوذ می باشد و در پارینوپلاستی فقط گشادی دهانه واژن رفع می شود و در واژینوپلاستی از بالا واژن دوخته می شود و بطورکلی افتادگی برطرف می شود.

چگونگی انجام جراحی واژینوپلاستی

این جراحی ممکن است حدود 2 الی 3 ساعت طول بکشد ودر طی این جراحی عضلات واژن یا برداشته می شوند یا به هم دیگر نزدیک می شوند و شکل ظاهری واژن و اندازه داخلی آن تغییر می کند، گاهی در جراحی های واژینوپلاستی هم عضلات به یکدیگر نزدیک می شوند و هم بخش های شل و اضافی آن برداشته می شود که در نتیجه واژنی بازسازی شده بوجود می آید که مطمئنا در طول روابط جنسی منجر به لذت بیشتری می شود.

این جراحی معمولا با بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام می شود که در طول جراحی جراح سعی برآن دارد که جای بخیه ها را دور از چشم نگهدارد، ممکن است این جراحی با چاقوی جراحی و یا با لیزر انجام شود که در نهایت تنها از نظر اختلاف قیمت با یکدیگر فرق دارد و در نتیجه کلی هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.

مراقبت بعد از عمل

1) 1الی 2 ساعت بعد از عمل به منزل می روید.
2) درد پس از جراحی در ساعات اولیه بسیار است.
3) کبودی و ورم در ناحیه جراحی شده امر عادی است که حدود 2 هفته طول می کشد که بهبود پیدا کند.
4) تا 6 هفته رابطه جنسی ممنوع است.
5) استفاده از تامپون ممنوع است.
6) بعد از یک هفته می توانید به فعالیت روزانه بازگردید اما فعالیت سنگین خیر
7) بعد از 3 الی 4 هفته انجام فعالیت ها عادی می شود و می توانید به کارهای خودتان برسید.
8) اگر جراحی واژینوپلاستی همزمان با جراحی دیگه ایی انجام شود دوره نقاهت طولانی تر می باشد.

عوارض جراحی واژینوپلاستی

– خونریزی شدید
– کبودی و تورم
– عفونت
– لخته های خونی
– وجود زخم های کوچیک

هزینه جراحی واژینوپلاستی

بطورکلی هزینه هر جراحی بستگی به پزشک مورد نظرتان، موقعیت جغرافیایی مطب، روش انتخابی برای جراحی و ترکیب احتمالی جراحی با جراحی دیگر دارد و نمی شود هزینه مشخص و ثابتی برای آن در نظر گرفت. اما جراحان ترکیب دو جراحی لابیاپلاستی و واژینوپلاستی را با هزینه کمتری انجام می دهند .

نتیجه گیری

نکته ی قابل توجه ایی که در جراحی واژن و واژینوپلاستی وجود دارد این است که اگر شما هنگام رابطه جنسی به دلایل ذکر شده در بالا لذت نمی برید و حس خوبی به رابطه خود ندارید با یک جراحی در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید این مشکلات موجود را از بین ببرید و جوانسازی واژن انجام بدهید.

برای اطمینان به نتیجه عمل خود توصیه ما به شما مراجعه به بهترین کلینیک تخصصی زنان در تهران می باشد که شما می توانید با خیال راحت برای مشاوره به آنجا مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن به آنچه که مد نظرتان هست دست پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *