علل ناباروری در زنان

_

دلایل مختلفی برای ناباروری وجود دارد که برای از علل ناباروری در زنان و برخی دیگر در مردان می باشد . در ادامه چند نمونه از مشکلات بارداری در بانوان را مورد بررسی قرار می دهیم .

علل ناباروری در زنان

_

سن

یکی از عوامل مهم در نازایی ، تغییراتی می باشد که بر اثر افزایش سن در ذخیره تخمک ها رخ می دهد . در واقع با افزایش سن ذخیره تخمک ها کاهش می یابد . در واقع باروری در زنان بعد از سن 27 سالگی کاهش می یابد اما بعد از سن 35 سالگی سرعت بیشتری داررد. .

نقص عملکرد تخمدانی

یکی از دلایل شایع در ناباروی بانوان ، مشکل در تخمک گذاری می باشد . از دلایل این مشکل می توان به عملکرد غده هایپوتالاموس که در نهایت منجر به تحریک غده هیپوفیز می شود ، اشاره نمود .

دلایلی مانند استرس ، افزایش وزن ، فعالی زیاد ورزشی و … ممکن است در عملکرد تخمک گذاری نقش داشته باشند .

افزایش وزن خود یک دلیل مهم در ناباروری زنان به شمار می آید ، بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کرده تا از نکات تغذیه قبل از بارداری استفاده نمایید .

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک یا همان تنبلی تخمدان ، یکی از بیماری هایی می باشد که به دلیل آن مادران سخت تر باردار می شوند . در این بیماری بیش از حد معمول هورومون مردانه تولید می شود . تنبلی تخمدان باعث افزایش رشد موهای زائد در صورت و بدن و همچنین کم شدن موی سر نیز می گردد . در صورتی که این بیماری درمان نشود منجر به بیماری دیابت و یا حتی مشکلات قلبی می شود .

علل لوله ای اندومتریال

در این بیماری بخشی از اندومتر به سایر مناطق لگن چسبیده می شود . این مناطق مانند تخمدان ها می باشد . این نوع از بیماری التهابی لگن در ناباروی ممکن است تاثیر داشته باشند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *